Без цукру, зі стевією!
ico Адреса: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13-А
ico Мова
ico
ico
ico
Товарів На суму
0 шт. 0.00 грн
Без цукру, зі стевією!
03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13-А
Повернутися до статей

Що таке кето-дієта, або вплив жирів на мислення, фізичну активність, обмін речовин і масу тіла

Кето-дієта стала дуже популярною в останні роки, не тільки безпечна для організму людини, але і корисна. Так, член Американської Колегії харчування доктор Джозеф Меркола, колишній учень Нобелівського лауреата з медицини Баррі Маршала, каже, що при використанні такого режиму харчування можна:

 • активізувати мозкову діяльність,
 • на 100% прискорить прийняття рішень,
 • попередити накопичення жирових відкладень, направляючи жир на отримання енергії.

Так, просто додавши в свій раціон жирів, можливо забути про слабкість і втоми і жити на повну.

Що таке кето-дієта

Кето-дієта – це такий принцип харчування, згідно з яким людина вживає тільки безвуглеводні продукти, а в метаболізм включаються жири. Важливо, що вона з’явилася не з ініціативи дієтологів і корпорацій, а як результат наполегливої розумової роботи людини, яка не могла просто спостерігати за стражданнями і болем людей і виносити їх відчай.

Доктор Russel Mogle Wilder (Уілдер) працював в 1921 році з дітьми, хворими на епілепсію. Узгодивши свій план з зневіреними батьками, він вперше спробував використовувати багатий жирами раціон як вирішення проблеми. В результаті він зазначив значне зниження судом у своїх маленьких пацієнтів.

Варто відзначити, що на довгі роки ідея доктора Уілдер була забута. З судомами при епілепсії боролися виключно лікарськими препаратами. Звичайно, вони показували високу ефективність, але, на жаль, не стовідсоткову.

Що таке кето-дієта, або вплив жирів на мислення, фізичну активність, обмін речовин і масу тіла

У деяких пацієнтів спостерігалася нечутливість до медикаментів. І тоді вчені знову повернулися до аналізу харчування для запобігання епілептичних судом і розвитку інших хронічних захворювань. Однак вони пішли іншим шляхом, і вивчали вплив складних вуглеводів, підрахунку калорій, кількості фізичного навантаження та інших змінних на судоми.

Про жири в 1970-х рр. знову став згадувати знаменитий сьогодні доктор Аткінс, який розробив низкоуглеводную дієту, в яку входило велика кількість продуктів з високим вмістом білків і жирів. Ця дієта для зниження ваги і по сей день відома під ім’ям її творця і користується популярністю у всьому світі.

З 1995 року функціонує Фонд для залучення наукового інтересу до кетогенной дієті, який створив Джейм Абрахаміс, продюсер з США, батько хлопчика, що не реагує на протисудомні лікарські засоби. Справлятися з судомами дитині допомогла саме кето-дієта.

Головні принципи кето-дієти

Перш за все, потрібно розуміти, що людський організм отримує енергію з їжі одним з трьох шляхів:

 1. Через вуглеводи (глюкозу). Це отримання енергії з різних цукрів. При реакції глюкози з киснем відбувається гліколіз і виділяється енергія.
 2. Через білки. В результаті глюконеогенезу з білків і амінокислот утворюється глюкоза, з якої організм отримує енергію.
 3. З жирів. В результаті кетогенеза – перетворення печінкою жирів в кетони або кетонові тіла, які згодом вступають в реакцію з киснем, і відбувається виділення енергії.
 4. Важливо, що в третьому варіанті в метаболічний процес не включений інсулін, недостатня або надмірна кількість якого часто стає причиною порушення метаболізму.

Цей гормон, що виробляється підшлунковою залозою, відповідає за транспортування в клітку глюкози, яка там згорає, і виділяється енергія. Але ще однією функцією інсуліну є накопичення в м’язах глікогену – запасу енергії, який задіюється в тому випадку, якщо людина не отримує глюкозу з їжею якийсь час.

Жирові відкладення – це теж запас енергії, але він використовується організмом тільки в самих крайніх випадках, коли він розуміє, що змусити людину їсти і не рухатися не виходить. Іншими словами, організм спочатку всіляко впливає на людину:

 • з’являється відчуття сильного голоду,
 • починається гіпоглікемія,
 • проявляється тремор рук,
 • всі думки тільки про їжу,
 • далі йде повна знемога.

І тільки після цього організм пустить в справу жирові запаси.

Інсулін завжди супроводжується виробленням греліну – гормону, що відповідає за відчуття голоду. І згідно свіжим дослідженням, при кетогенній дієті відбувається блокування греліну. Тобто людина не відчуває почуття голоду, якщо надходження і витрати енергії збалансовані.

Виробництво греліну, який стежить за тим, щоб рівень глюкози в крові був в нормі, починається тільки під впливом інсуліну.

Тільки в останні сто років більша частина людства має їжі в достатку. Тисячі ж років раніше воно проходило досвід виживання. Тому сьогодні так актуальне питання правильного харчування. Адже різні порушення метаболізму – класика сучасного суспільства. А відбуваються вони здебільшого через високоуглеводне харчування, яке веде до перевантаження і збоїв в роботі ендокринної системи, що відповідає за енергетичний обмін і метаболізм.

Як працює інсулін? Що відбувається з обміном речовин в цих умовах?

Гормон виділяє з крові глюкозу і транспортує її в клітину. Так вона вступає в реакцію з киснем, в результаті чого виробляється енергія. Але пам’ятаючи про досвід виживання, природа передбачила, що в будь-який момент людина може залишитися без їжі. Тому глюкоза витрачається організмом дуже раціонально:

 • 50% перетворюється в енергію,
 • 40% перетвориться в глікоген,
 • 10% перетворюється в підшкірно-жирову клітковину.

Крім доставки глюкози в клітину, інсулін регулює, щоб жир не використовувався організмом як енергія, а відкладався «на чорний день».

Якщо у людини надмірна кількість підшкірно-жирової клітковини і вона хоче його зменшити, потрібно зупинити виробництво інсуліну. Якщо в раціоні немає вуглеводів, то немає і глюкози, отже, організму не потрібно виробляти інсулін. Отже, організму доводиться спалювати жир.

Виходячи з цієї логіки творці кето-дієти розробили її формулу – 75% жиру, 20% білка і 5% вуглеводів. А щоб кетогенная дієта була не тільки ефективною, але і легкою і корисною, зверніть увагу на безвуглеводні продукти, представлені в «Корисній Кондитерській».

ico Наш інстаграм
×
Кошик