Без цукру, зі стевією!
ico Адреса: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13-А
ico Мова
ico
ico
ico
Товарів На суму
0 шт. 0.00 грн
Без цукру, зі стевією!
03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13-А
Повернутися до статей

Кето калькулятор

Щоб зрозуміти, як влаштована кето-дієта у будь-якій її варіації, треба трохи краще дізнатися про таке поняття, як кетоз. Кетоз — цей фізіологічний стан, при якому організм отримує енергію шляхом розщеплювання білків і жирів. Процес можливий лише при недостатньому споживанні вуглеводів і є захисною реакцією організму. Подібний підхід може бути використаний для зниження ваги, а також в цілях терапії цукрового діабету.

Кето-калькулятором називається система з відомими співвідношеннями БЖВ для досягнення кетозу залежно від характеру споживання продуктів. На відміну від підрахунку калорій, співвідношення БЖВ є більше передбачуваним і легше піддається системному підрахунку. Використання калькулятора БЖВ дозволяє:

 • спростити підрахунок споживаної продукції. Якщо говорити про калорійність, то процес підрахунку енергетичної цінності дуже неточний, що зрештою впливає на результат дієти;
 • точно відстежувати макронутрієнти в процесі схуднення;
 • полегшити корекцію споживання у разі недостатнього результату;
 • досягти рівня кетозу і легко залишатися на безпечних для організму показниках.

Відмітимо, що повне скасовування вуглеводів в харчуванні може шкодити здоров’ю, тому не варто повністю відмовлятися від їжи — важливо знайти правильний баланс БЖВ і повноцінно харчуватися за правилами кетогенної дієти.

У яких випадках застосовується кето-калькулятор

Як вказувалося раніше, калькулятор макронутрієнтів застосовується для оптимізації режиму обраної дієти. З точки зору медицини кетоз використовується для створення сприятливих умов в процесі терапії цукрового діабету. Відомо, що цукровий діабет характеризується підвищеним вмістом вуглеводів в крові, що призводить до виражених патологічних станів. Тому, застосування кето-калькулятора також важливе для контролю рівня цукру в крові.

Відмітимо, що контроль кетозу часто використовується в онкології — деякі онкологічні стани характеризуються підвищеним рівнем вуглеводів в крові, що вимагає контролю цього показника.

Кето калькулятор

Детальніше зупинимося на самій дієті. У разі правильного співвідношення БЖВ результат розвивається нестримно, не вимагаючи додаткового втручання з різними харчовими добавками.

Якщо ж спостерігається зупинка втрати маси тіла, то потрібна корекція співвідношення макронутрієнтів. У такій ситуації вигідно використовувати алгоритм кето-калькулятора, який допомагає встановити рівень співвідношення БЖВ, який приносить результат і на його прикладі спрогнозувати краще співвідношення.

Як використовується кето-калькулятор

В першу чергу калькулятор БЖВ застосовується для оптимізації режиму харчування. З цієї причини важливо враховувати наступні параметри:

 • стать і вік. Як відомо, для людей різної статі й віку характерні різні норми БЖВ. Для жінок норма білків і вуглеводів буде нижча чим для чоловіків. Також відмітимо, що для молодого організму важливо не обмежувати себе в показниках макронутрієнтів, оскільки в процесі розвитку і зростання організму потрібна більша кількість поживних речовин;
 • конституцію людини. Це необхідно для правильного розрахунку споживаної енергії — потреби людини з високою м’язовою масою відрізняються від потреб повної людини або того, у кого погано розвинена і жирова клітковина, і м’язова маса;
 • показники фізичної активності. Аналогічно з попереднім параметром, фізична активність дозволяє встановити необхідну витрату енергії — цей параметр важливий для розрахунку кількості споживаних макронутрієнтів на добу;
 • мета застосування. Калькулятор БЖВ застосовується для втрати маси тіла, а також в ситуаціях, коли необхідно набрати вагу — і для однієї, і для іншої мети, його використання повністю виправдане оскільки режим харчування має величезне значення в обох випадках.

Головна мета застосування кето-калькулятора — споживання оптимального показника вуглеводів і жирів, щоб досягти необхідної мети. Відмітимо, що для цілей кетогенної дієти використовують прості способи розрахунку. Якщо говорити про професійні кето-калькулятори, то приблизно такі ж методи застосовують у спортсменів для розрахунку м’язової й жирової маси.

Яке співвідношення макронутрієнтів вважається оптимальним

Макронутрієнти — це поживні елементи, за допомогою яких організм отримує енергію. Для нормального харчового раціону людини важливо дотримуватися співвідношення білків, жирів і вуглеводів. У нормі ці показники складають приблизно:

 • 80 відсотків калорій, отриманих з жирів;
 • 15 відсотків з білків;
 • 5 відсотків з вуглеводів.

Тут відмітимо, що для вуглеводів критично важливим буде значення саме чистих вуглеводів — його можна отримати шляхом віднімання маси клітковини в порції їжі від кількості загальних вуглеводів в ній.

При такому співвідношенні людина, яка в нормі споживає 2500 калорій, отримує:

 • 208 грамів жиру;
 • 125 грамів білку;
 • 30 грамів вуглеводів.

У реальності людина може споживати більшу кількість жирів, білків і вуглеводів внаслідок більшого використання неврахованих калорій на добу.

Яку кількість вуглеводів можна споживати на кето-дієті

Вуглеводи належать до елементів, які швидко використовуються організмом. Тому, важливо правильно стежити за їх споживанням. В середньому кількість вуглеводів в споживаних продуктах вище чим білків і жирів. Для схуднення людина вживає від 40 до 50 грамі, що дозволяє підтримувати тонус м’язів і нормальну роботу головного мозку.

При використанні стандартного калькулятора варто залишатися в таких межах для досягнення найкращого результату. Відмітимо, що вуглеводи є найбільш небезпечними макронутрієнтами, оскільки їх найлегше буде переїсти. З цієї причини варто читати етикетки для отримання додаткової інформації про зміст вуглеводів — іноді відмітки про відсутність глютену на упаковці бувають оманливими, приховуючи велику кількість чистих вуглеводів в складі.

Скільки жирів можна їсти на кето-дієті?

Жири є основним джерелом енергії під час дотримання кето-дієти. Це необхідно враховувати в процесі складання раціону. Зазвичай в категорію жирів входять декілька видів цих речовин:

 • жири тваринного походження. Тваринні жири отримують з білкових продуктів, до яких відносять курку, свинину, яловичину і рибу;
 • рослинного походження. Рослинні жири на відміну від тварин мають більшу швидкість метаболізму, що впливає і на швидкість схуднення. До таких відносять: масляні й молочні продукти, а також різні види горіхів — у них міститься багато корисних і незамінних жирних кислот, які беруть участь в процесах клітинної регенерації.

При цьому додамо, що зловживати продуктами, що містять олію, не варто, оскільки вони містять велику кількість жирів і в цілому негативно впливають на процес схуднення при надмірному споживанні — організм просто не устигає переварювати жирні кислоти в таких кількостях, і відразу запасає їх в підшкірно-жировій клітковині.

Які солодощі дозволені для кето-дієти, і як це враховується в калькуляторі

Кето-дієта має на увазі мінімальне споживання вуглеводів, але більшість з нас не готові відмовлятися від солодощів, які містять велику кількість карбогідратів — цукрова залежність буває досить сильною. З цієї причини виникає безліч питань стосовно солодкого і дієти.

Кето калькулятор

Кето-дієта виключає використання в раціоні вуглеводів, тому солодощі можна замінити на фрукти або на замінники цукру. До таких заведено відносити похідні дволисника солодкого, який також відомий як стевія.

Трава стевії солодше цукру в 30 разів. Вона відрізняється присутністю у складі вітамінів, ефірних олій, а також амінокислот. Якщо говорити про калорійність, то стевія є одним з небагатьох природних цукрів, які не містять цукрів. У разі дотримання кето-дієти рекомендується доповнювати раціон штучними цукрозамінниками, що дозволяє виключити зайве споживання вуглеводів.

Стевія може замінювати цукор у багатьох коханих солодощах — у тому числі її можна додавати в торти, йогурти, смузі та каву.

ico Наш інстаграм
×
Кошик